Profil informatyczny

01 września 2015 r. rozpoczęło swoją działalność Liceum Ogólnokształcące EDUKACJA prowadzone przez Centrum EDUKACJA.

Uczniowie nie tylko realizują podstawę programową dla liceum ogólnokształcącego, ale również uczestniczą w zajęciach praktycznych i różnorodnych projektach informatycznych  organizowanych dla specjalności informatycznej oraz w zajęciach praktycznych u pracodawców z branży informatycznej. W ten sposób mogą już w szkole ponadgimnazjalnej zdobywać praktykę i doświadczenie zawodowe.


Plus LTE+poziom.jpgCentrum EDUKACJA podpisało umowę o współpracy z Polkomtelem Sp. z o.o., który został partnerem specjalności informatycznej w zakresie nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych.


Uczniowie profilu informatycznego w Liceum Ogólnokształcącym EDUKACJA:

  • przygotowują się do zawodu związanego z produkcją oprogramowania wykorzystującego Internet, technologie informatyczne i teleinformacyjnymi
  • przygotowują analizy, przetwarzają dane, projektują, programują i testują rozwiązania służące do wdrożenia w życie nowych rozwiązań.
  • ćwiczą umiejętności związane z pracami analitycznymi, projektowaniem, designem, zarządzaniem projektami, nowymi mediami, analizą danych, itp.
  • testują sprzęt dostępny w Sieci Plus,
  • uczestniczą w warsztatach nowych produktów oraz targach telekomunikacyjnych i nowych technologii,
  • biorą udział w szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli firm Samsung, LG, Microsoft, Sony, Blackberry, Apple i innych bezpośrednio w szkole.

       SONY_logo.png      LG_logo.png    LENOVO_logo.png

WINDOWS 10_logo.png    SAMSUNG_logo1.png   MSFT_logo.png
            

Dla specjalności informatycznej, od klasy drugiej, obowiązuje rozszerzenie z języka obcego, informatyki, matematyki.

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED