Wykłady akademickie w LO EDUKACJA

Wykłady akademickie dla uczniów w Centrum EDUKACJA

W ramach współpracy nawiązanej z katowicką Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego EDUKACJA oraz Technikum Geodezyjno-Budowlanego EDUKACJA uczestniczyli w dniu 23.11.2015 r. w pierwszych wykładach prowadzonych w naszej szkole przez wykładowcę uczelni - panią dr Barbarę Wolek-Kocur. Tematem spotkania były poruszone przez wykładowczynię dwa interesujące zagadnienia: "Personal branding czyli Twój przyszły szef także spojrzy na Twojego fejsa" oraz "Googlujesz? Rób to z głową!".

Pierwsze z nich dotyczyło kwestii osobistego budowania wizerunku w Internecie, ryzykownych zachowań w sieci czy ekshibicjonizmu medialnego, tak popularnego obecnie wśród młodzieży. Omówione zostały na przykładzie prawdziwych sytuacji zachowania młodych ludzi na portalach społecznościowych, które w przyszłości mogą przyczynić się do ich zawodowego sukcesu lub porażki, a nawet utraty pracy.

Drugi wykład podejmował zagadnienia mądrego poszukiwania źródeł wiedzy w Internecie wskazując na przykładach najczęstsze błędy popełniane przez uczniów podczas tzw. googlowania. Wykładowczyni przestrzegała przed bezrefleksyjnym korzystaniem z Wikipedii, blogów, forów, serwisów typu Ściąga.pl i innych. Omówiła też podstawowe zagadnienia związane z naruszeniem praw autorskich oraz zasady powoływania się na źródła przy tworzeniu przez uczniów różnorodnych prac szkolnych.

Kolejne wykłady z udziałem wykładowców WSZOP zaplanowane zostały na styczeń 2016 r.

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED