SOBOTA Z KODOWANIEM DLA MŁODYCH FANÓW PROGRAMOWANIA

Meet and code_Sobota z kodowaniem.jpg

SOBOTA Z KODOWANIEM DLA MŁODYCH FANÓW PROGRAMOWANIA

W dniu 21. października br. bielskie Stowarzyszenie „Ewa-Maja-Krystyna. Kobiety dla kobiet” zaprasza młodych fanów kodowania na pierwszą i jedyną w Bielsku-Białej SOBOTĘ Z PROGRAMOWANIEM! Jest to wydarzenie bezpłatne, realizowane w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Kodowania w ramach inicjatywy Meet and Code, która ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tematyki kodowania i tym samym przygotowanie ich do wyzwań szybko zmieniającego się świata cyfrowego. SOBOTA Z KODOWANIEM finansowana jest z grantu w ramach inicjatywy Meet and Code.

Podczas SOBOTY Z KODOWANIEM uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności programowania na jednym w wybranych przez siebie warsztatów:
APP INVENTOR
– wprowadza w świat programowania aplikacji mobilnych na system operacyjny Android,
ARDUINO – łączy naukę programowania, robotyki i podstaw elektroniki,
TWORZENIE STRON WWW – wdraża w proces projektowania stron internetowych.

Dlaczego warto uczyć się programowania? Ponieważ nauka programowania:

  • trenuje umiejętności rozwiązywania problemów,
  • rozwija logiczne i abstrakcyjne myślenie,
  • uczy się wykrywania i korygowania błędów,
  • rozwija umiejętność współpracy z innymi,
  • uczy się skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi.

Dodatkowo starsi wiekiem programiści, dzięki nauce programowania, wzbogacają swoje CV i zdobywają kompetencje niezbędne w branży nowoczesnych technologii, przydatne w wielu innych dziedzinach życia.

UCZESTNICY "SOBOTY Z KODOWANIEM"
Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci i młodzież od 10. roku życia. Dla najlepszych programistów przewidziane są nagrody rzeczowe.

WAŻNE INFORMACJE!
Udział w SOBOCIE Z KODOWANIEM jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizator nie zapewnia uczestnikom wyżywienia ani sprzętu komputerowego do nauki programowania. Uczestnicy warsztatów będą pracować na własnym sprzęcie (laptop).

ORGANIZATOR WYDARZENIA:
Organizatorem SOBOTY Z KODOWANIEM jest Stowarzyszenie „Ewa-Maja-Krystyna. Kobiety dla kobiet”. Wydarzenie odbędzie się 21.10.2017 r. w Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej, ul. 3 Maja 31 w godz. 9.00-14.30.

ZASADY UDZIAŁU W "SOBOCIE Z KODOWANIEM":
Warunkiem udziału w wydarzeniu jest dostarczenie do Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej, ul. 3 Maja 31 wypełnionego oryginału formularza zgłoszeniowego (obie strony) oraz przyniesienie na zajęcia laptopa – uczestnicy będą pracować na własnym sprzęcie. Formularz zgłoszeniowy może być dostarczony osobiście lub e-mailem najpóźniej do piątku, 20.10.2017 r. do godz. 14.00, przy czym oryginał zgłoszenia musi być przekazany Organizatorowi najpóźniej 21.10.2017 r., przed rozpoczęciem SOBOTY Z KODOWANIEM.

Pobierz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

KONTAKT Z ORGANIZATOREM "SOBOTY Z KODOWANIEM"
W sprawach dotyczących SOBOTY Z KODOWANIEM prosimy o kontakt pod numerem telefonu 33 822 80 58 lub e-mailem: biuro@centrumedukacja.pl.

Dodatkowe informacje o inicjatywie Meet and Code dostępne są tutaj.

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED