Po 3. NOCY KODOWANIA

CKpng_640.png

3. NOC KODOWANIA już za nami!

Już 11. marca br. odbyła się kolejna, trzecia już edycja NOCY KODOWANIA – bezpłatnych warsztatów programowania dla wszystkich zainteresowanych, promujących ideę i wartość nauki programowania w każdym wieku. 

Programowanie to przyszłość, o czym świadczy rosnąca popularność NOCY KODOWANIA wśród uczestników poprzednich edycji warsztatów. W tej edycji warsztatów miejsca zostały zajęte równie szybko.

W programie 3. NOCY KODOWANIA znalazły się 2 popularne warsztaty:

SCRATCH – dla uczestników w wieku 7-12 lat, który umożliwia tworzenie interaktywnych historyjek, gier i animacji. Scratch to nauka programowania przez zabawę.

ARDUINO – dla uczestników w wieku 13-16 lat, którzy interesują się robotyką i chcą dowiedzieć się, jak programować proste i użyteczne roboty. Podczas warsztatów pod nazwą „Zautomatyzuj swój pokój” młodzi programiści ćwiczyli umiejętności programowania ucząc się m.in., jak sterować oświetleniem w pokoju za pomocą pilota, jak ustawić automatyczne zamykanie zasuwy w drzwiach za pomocą serwomechanizmu i pilota, jak zaprogramować czujnik ruchu przed drzwiami swojego pokoju oraz jak za pomocą klaśnięcia włączać i wyłączać urządzenia mechaniczne.

Oba warsztaty prowadzone były przez uczniów profilu informatycznego Liceum Ogólnokształcącego EDUKACJA - Krzysztofa i Wojtka, których wspierali Kacper i Kamil. Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem sprawowała p. mgr Maja Wrzos. 

Kolejna NOC KODOWANIA już niebawem. Szykujemy dla Was zupełnie nowe warsztaty!

Jesteśmy na fb(2).png: Centrum EDUKACJA i Centrum Kodowanie

3NK_2.jpg

 3NK_1.jpg

3. NOC KODOWANIA W MEDIACH:

Kurier Radia BIELSKO nr 211 

Radio Zet Gold

Radio Zet Gold

bielsko.biala.pl 

super-nowa.pl

Radio BIELSKO

Radio BIELSKO

Kameralnie.com

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED