Nowy rok szkolny 2016/17 w Liceum Ogólnokształcącym EDUKACJA

logo lo horyzontalne 1.jpg

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 w Liceum Ogólnokształcącym EDUKACJA - w relacji naszych uczniów

"1. września bieżącego roku otwarły się drzwi szkół dla wszystkich uczniów w Polsce. Nie inaczej stało się w Centrum EDUKACJI. Rozpoczęcie roku we wszystkich uczniach Liceum Ogólnokształcącego EDUKACJA wywołało wiele pozytywnych emocji. Szkoła, która reprezentuje wysoki poziom nauczania, rozpoczęła swój pierwszy dzień o godzinie 9:00. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a informacje przekazywane uczniom klas pierwszych i drugich od Pani Dyrektor oraz nauczycieli były bardzo zwięzłe i zrozumiałe. Rozpoczęcie roku nie trwało dłużej niż 40 minut. Przewodniczącym szkoły - w wyborach demokratycznych - został Daniel Koźlik, który został także przedstawicielem szkoły w Radzie Miasta. Starsi koledzy z klasy drugiej oddali pałeczkę władzy młodszym twierdząc, że każdy nowy rocznik powinien wprowadzić coś nowego i innego w życie szkoły. W nowym roku szkolnym 2016/2017 jest dużo nowych i ciekawych propozycji dla uczniów, natomiast sami podopieczni będą starali się wprowadzić parę nowości i zorganizować więcej interesujących szkoleń czy kursów dla osób spoza szkoły. >>Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować nasze nowe wspólne pomysły. My, jako uczniowie z kadrą pedagogiczną i naszymi rodzicami, tworzymy jedną wielką rodzinę, a takich kameralnych warunków nauczania, jakie panują w tej szkole nie znajdziecie w żadnej innej<< - mówi Daniel, przewodniczący szkoły, uczeń klasy 1 LO. >>Nauczyciele uczący w tej szkole są nadzwyczajni, natomiast E-tornister daje nam wiele nowych możliwości, z których staramy się skorzystać. Można powiedzieć, że to wszystko jest zasługą Pani Dyrektor, która jest bardzo otwarta na nasze propozycje i wspiera nas na każdym kroku<< – mówi Paulina, uczennica klasy 1 LO. Uczniowie LO Centrum EDUKACJA, są bardzo zadowoleni z programu nauczania, nauczycieli, a w szczególności z Pani Dyrektor – mgr Renaty Rosowskiej."
Daniel, kl. I

"Pierwszego września w całej Polsce dzieci oraz młodzież stawiły czoło rozpoczęciu roku szkolnego. Bielskie Liceum Ogólnokształcące Edukacja nie zrobiło wyjątku i po raz drugi otworzono drzwi dla uczniów pierwszej i drugiej klasy Liceum. Pani Dyrektor przedstawiła radę pedagogiczną, po czym powitano nowych uczniów i wręczono im legitymacje szkolne. Zarówno nowi jak i rok starsi przedstawiciele szkoły opowiedzieli krótko o sobie. Cała uroczystość odbyła się w miłej atmosferze i z pewnością wywarła sympatyczne wrażenie."
Paulina, kl. I

"Pierwszego września 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym Edukacja odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor mgr Renata Rosowska z serdecznym uśmiechem powitała uczniów wraz z rodzicami, a także wręczyła uczniom pierwszej klasy ich własne legitymacje szkolne. Przekazała wszystkim podstawowe informacje dotyczące nauczania, regulaminu i odpowiedziała na nurtujące nas pytania. Kolejno zostali przedstawieni nauczyciele, również uczniowie zostali o to poproszeni. Każdy przedstawił się i opisał swoje zainteresowania. Uroczystość dobiegła końca, a jej uczestnicy z uśmiechem i pełni zapału do nauki opuścili mury szkolne."
Kamila, kl. I

"Rozpoczęcie roku szkolnego wcale nie musi być takie złe. Oczywiście jeżeli zaczynasz je w Liceum Ogólnokształcącym „Edukacja’’. Nowa szkoła, nowi nauczyciele i nowi znajomi mogą sprawić, że poczujesz się przytłoczony, ale nie w tej szkole! Małe grono uczniów (obecnie liczy sobie 12 osób) sprawia, że już pierwszego dnia szkoły znasz wszystkich. Wszyscy nauczyciele są sympatyczni i już na pierwszych zajęciach przekonasz się, że oni wiedzą o czym mówią. Pierwszy dzień szkoły był stresujący, ale atmosfera szkoły sprawia, że czujesz się tutaj po prostu dobrze. Przez wzgląd na mało liczne klasy zajęcia są prawie jak lekcje indywidualne z nauczycielem. W tej szkle to właśnie uczniowie mają coś do powiedzenia. W drugi dzień szkoły odbyły się wybory na przewodniczącego. Każdy mógł kandydować oraz każdy mógł zagłosować. Wybory do samorządu klasy, jak i szkoły odbyły się w sposób demokratyczny. Drugi dzień szkoły był również dniem, kiedy wszyscy mogli zaproponować własne pomysły pracy w roku szkolnym 2016/2017. Padły już pomysły na kółko teatralne, włączenie się do organizacji charytatywnych i wspierających pamięć historii narodowej, przedstawienia, robienia prezentów dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Budynek szkoły jest zadbany, natomiast klasy posiadają swój specyficzny klimat. W jakiej innej szkle znajdziecie kominek w klasie? Pierwsze moje wrażenie o tej szkole jest bardzo pozytywne, gdyż jest to miejsce, do którego nie idziesz z myślą „Nie, znów szkoła!’’. I chociaż człowiek jest lekko zaspany to z dobrym nastawieniem. Osoby w klasie są bardzo miłe, tak samo jak całe grono pedagogiczne wraz z szanowną Panią Dyrektor na czele. Liceum Ogólnokształcące „Edukacja’’ to szkoła, z której już pierwszego dnia wychodzisz z uśmiechem."
Martyna, kl. I

Rok szkolny rozpoczęliśmy 1 września (czwartek) o godzinie 9:00. Bardzo szybko poznaliśmy rówieśników i uczniów z wyższej klasy. Pierwszy dzień był dla mnie bardzo ekscytujący, ponieważ widziałem, że idę do szkoły, gdzie będą ode mnie dużo oczekiwać, przez co mój wkład pracy się zwiększy. Gdy rozpoczęcie się zaczęło, dyrekcja sprawnie przedstawiła wszystkie informacje na temat nadchodzących miesięcy. Po omówieniu ważnych spraw odebrałem swojego nowego elektronicznego przyjaciela, czułem się wyjątkowo, ponieważ byłem pierwszą osobą z mojej klasy, która go dostała. Ogółem mówiąc jestem bardzo zadowolony z tego, że trafiłem do tak innowacyjnej szkoły jak Liceum Ogólnokształcące EDUKACJA.
Józef, kl.I

"W dniu 01.09.2016r (wtorek) rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla nas, uczniów klasy pierwszej, było to również rozpoczęcie nauki w liceum. Po przybyciu do szkoły i zajęciu miejsc nastąpiło przemówienie Pani Dyrektor, która przedstawiła nam kadrę pedagogiczną i poinformowała nas o obowiązujących w szkole zasadach i obowiązkach. Uroczyście wręczono nam legitymacje szkolne, następnie poznaliśmy rówieśników i uczniów z wyższej klasy. O planach na nowy rok szkolny dowiedzieliśmy się drugiego dnia w Liceum. Ze względu na to, że szkoła działa dopiero od dwóch lat, klasy nie są zbyt liczne i autoprezentacja przebiegła bardzo szybko. Przedstawienie siebie i swojego hobby odbyło się w lekkiej i przyjemnej atmosferze. Szkoła zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i z ciekawością udałam się do niej następnego dnia. Dzięki Plus jesteśmy w posiadaniu tabletów, które mają wgrane wszystkie podręczniki w wersji elektronicznej. Jest to możliwe dzięki zintegrowanej platformie edukacyjnej zwanej eTornister."
Wiktoria, kl.I

Liceum Ogólnokształcące „Edukacja” słynie ze swojej nowoczesności i nowatorskości, ale 1 września 2016 r. postanowiono "nie naginac" tradycji. Pani Dyrektor R. Rosowska o 9:00 uroczyście ogłosiła inaugurację roku szkolnego. Zarówno zaaklimatyzowana już klasa II jak i całkiem "świeża" - 6 osobowa - klasa I z entuzjazmem rozpoczęły kolejny rok nauki, szybko pozbywając się żalu po minionych wakacjach." 
Kinga , kl.II

                        

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED