Nowe miejsce spotkań fanów programowania w Bielsku-Białej


Nowe miejsce spotkań dla wszystkich fanów programowania

1. października 2015 r. rozpoczęło swoją działalność pierwsze i jedyne w Bielsku-Białej Centrum KODOWANIE - miejsce spotkań fanów programowania w każdym wieku. W naszym Centrum każdy mniej i bardziej doświadczony programista będzie mógł pod okiem specjalistów rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności z zakresu programowania.

Pierwszym z wydarzeń inaugurujących działalność Centrum KODOWANIE będzie NOC KODOWANIA - spotkanie dla fanów kodowania w każdym wieku promujące ideę i wartość nauki programowania już od najmłodszych lat. Podczas NOCY KODOWANIA uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności programowania w programie SCRATCH, APP INVENTOR i HTML - wystarczy przynieść ze sobą swój tablet, laptop czy smartfon, by podczas jednego spotkania poznać podstawowe zasady programowania w tym prostym ale bardzo ciekawym programie.

Nauka programowania to w praktyce:

  • trening umiejętności rozwiązywania problemów,
  • rozwój myślenia praktycznego i abstrakcyjnego,
  • nauka wykrywania i korygowania błędów,
  • rozwijanie umiejętności współpracy z innymi,
  • nauka skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi.

Takie umiejętności przydadzą się wszystkim, niezależnie od wieku.

Dodatkowo starsi wiekiem programiści, dzięki nauce programowania,

  • wzbogacają swoje CV,
  • zdobywają kompetencje niezbędne w branży nowoczesnych technologii, przydatne w prawie każdej innej dziedzinie życia.


NOC KODOWANIA odbędzie się w piątek, 16 października 2015 r. od godz. 18.00 do 23.00 w Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej, ul. 3 Maja 31. Wydarzenie organizowane jest w ramach trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania.  Udział w wydarzeniu jest darmowy.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W "NOCY KODOWANIA"
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia udziału zawierającego imię i nazwisko, adres zamieszkania uczestnika, telefon kontaktowy, adres e-mail oraz wiek uczestnika e-mailem na adres: biuro@centrumedukacja.pl do 14.10.2015 r.
W zgłoszeniu należy zaznaczyć, nauką którego języka kodowania uczestnik jest zainteresowany (I blok: SCRATCH JUNIOR - zajęcia dla dzieci w wieku do 8 lat; II blok: APP INVENTOR - zajęcia dla  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych; III blok: HTML - zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). 
Ilość miejsc ograniczona

Szczegółowe informacje nt. NOCY KODOWANIA udzielane są pod numerem telefonu: 33 822 80 58 lub e-mailowo: biuro@centrumedukacja.pl .

O akceptacji przesłanego zgłoszenia Organizatorzy poinformują uczestnika e-mailem lub telefonicznie.

 

Media o Centrum KODOWANIE: 
Kurier Radia Bielsko nr 194.jpg

 

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED