MIKOŁAJKOWE GRANIE I PROGRAMOWANIE

6NK_grafika.jpg

MIKOŁAJKOWE GRANIE I PROGRAMOWANIE

Już 2 grudnia br. (piątek) w bielskim Centrum EDUKACJA odbędzie się szósta już Noc Kodowania dla młodych programistów. Z okazji zbliżającego się Dnia św. Mikołaja Centrum wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego EDUKACJA przygotowało szczególny program tego wydarzenia – uczestnicy będą poznawać tajniki programowania tworząc własne gry.

W ramach MIKOŁAJKOWEJ NOCY KODOWANIA zorganizowane zostaną 3 warsztaty programowania gier:

  • Latający Kot Mikołaj - dla uczniów klas 1-3
  • Obrona Twierdzy - dla uczniów klas 4-6 (uczestnicy pracują na własnych laptopach)
  • Walka robotów LEGO - dla uczniów klas 4-6 (zajęcia z wykorzystaniem programowalnych zestawów klocków LEGO)

Nauka programowania, oprócz nauki komend programistycznych, umożliwia dzieciom zdobycie także innych, miękkich umiejętności niezbędnych na każdym etapie procesu edukacyjnego, takich jak trening umiejętności rozwiązywania problemów, rozwijanie myślenia praktycznego i abstrakcyjnego, nauka wykrywania i korygowania błędów, rozwijanie umiejętności współpracy z innymi, a także nauka skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi.

Programowanie zyskuje coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy rosnące zainteresowanie wcześniejszymi edycjami Nocy Kodowania. Także sytuacja na rynku pracy wskazuje na zwiększające się z roku na rok zapotrzebowanie na dobrze wykształconych programistów. W tej sytuacji warto więc jak najwcześniej zainteresować dzieci tematyką programowania, by dać im szansę na zdobycie doskonałego zawodu, a w przyszłości także na dobrze płatną pracę.


Informacje dodatkowe:
MIKOŁAJKOWA NOC KODOWANIA odbędzie się w piątek, 02.12.2016 r. od godz. 18.00 do 20.00 w Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej, ul. 3 Maja 31, w ramach której odbędą się 3 warsztaty programowania: dla uczniów klas 1-3 „Latający Kot Mikołaj”, natomiast dla uczniów klas 4-6 „Obrona Twierdzy” i „Walka robotów LEGO” (zajęcia z wykorzystaniem programowalnych zestawów klocków LEGO). Uczestnicy warsztatu „Obrona Twierdzy” będą programować na własnych laptopach.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W "MIKOŁAJKOWEJ NOCY KODOWANIA"
Aby wziąć udział w MIKOŁAJKOWEJ NOCY KODOWANIA należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (obie strony) i odesłać go e-mailem, pocztą lub dostarczyć osobiście do Centrum EDUKACJA najpóźniej do 30.11.2016 r. W zgłoszeniu należy zaznaczyć wybrany warsztat programowania.
Zgłoszenia i zapisy odbywają się na podstawie złożonego, kompletnego formularza zgłoszeniowego. O akceptacji przesłanego zgłoszenia Organizator poinformuje uczestnika e-mailem.

Szczegółowe informacje nt. MIKOŁAJKOWEJ NOCY KODOWANIA udzielane są pod numerem telefonu: 33 822 80 58, 513 097 904 lub e-mailowo: biuro@centrumedukacja.pl.

 

 

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED