Dzień Bezpiecznego Internetu w Liceum Ogólnokształcącym EDUKACJA

Centrum EDUKACJA.JPGDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM EDUKACJA

Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską, jest organizowany w Europie już od 12 lat. Celem organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu jest propagowanie bezpiecznego korzystania z zasobów Sieci.

Liceum Ogólnokształcące EDUKACJA oraz Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej postanowiło włączyć się w realizację kampanii informacyjnej skierowanej do młodych użytkowników Internetu, by uświadomić im zagrożenia związane z brakiem zachowania właściwego poziomu bezpieczeństwa podczas codziennych zachowań w Internecie.

W dniu 9.02.2016 r. gośćmi specjalnymi Centrum EDUKACJA byli specjaliści od bezpieczeństwa w sieci: Robert Maciniak z IBM Polska oraz Mateusz Godzic, właściciel firmy dotblue z Bielska-Białej. Dzięki ich wystąpieniom uczniowie naszych szkół dowiedzieli się, jak skutecznie bronić się przed cyberatakami, co to jest sniffing i spoofing, i dlaczego takie działania cyberprzestepców są niebezpieczne dla każdego użytkownika Internetu. Poznali też autentyczne przykłady zachowań zwykłych użytkowników Internetu, których konsekwencje dla ich autorów okazały się nieprzyjemne i dotkliwe, często zakończone karą pozbawienia lub ograniczenia wolności. Obaj specjaliści wielokrotnie podkreślali, że to nie systemy komputerowe są najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa w Sieci, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek i rozwaga każdego użytkownika Internetu

Szczególne podziękowania dla zespołu naszego LO EDUKACJA: Bartka, Kacpra, Krzyśka i Wojtka za profesjonalną prezentację realizowanego przez nich projektu „Patrz w co klikasz”.


PROGRAM DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

9.02.2016 r.

godz. 10.00 
Podstawy zabezpieczeń przed cyberatakami - człowiek jako najsłabsze ogniwo

Prowadzący: Mateusz Godzic, ekspert z branży informatycznej z 15-letnim doświadczeniem, właściciel firmy informatycznej dotblue specjalizującej się w tworzeniu stron internetowych i systemów zabezpieczeń w sieci.

godz. 11.00
Patrz w co klikasz czyli nasze bezpieczeństwo w sieci

Warsztat zostanie przeprowadzony przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego EDUKACJA - Kacpra, Krzysztofa i Bartosza, który rozpoczynają kampanię społeczną „Patrz w co klikasz” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

godz. 12.00
Control your online identity czyli kontroluj swoją tożsamość internetową
Prowadzący: Robert Marciniak, IT Architect w firmie IBM Polska. Zawodowo zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem złożonych systemów komputerowych. Wieloletni wolontariusz, nauczyciel z powołania.

Media o Dniu Bezpiecznego Internetu 

Dzień Bezpiecznego Internetu - zapowiedź Radio Zet Gold

Relacja Radio Zet Gold z Dnia Bezpiecznego Internetu

Kurier Radia Bielsko nr 210 / 18.02.2016

Galeria zdjęć:

dzień bezpiecznego internetu_centrum EDUKACJA_5.jpg

dzień bezpiecznego internetu_centrum EDUKACJA_4.jpg

dzień bezpiecznego internetu_centrum EDUKACJA_3.jpg

dzień bezpiecznego internetu_centrum EDUKACJA_2.jpg

dzień bezpiecznego internetu_centrum EDUKACJA_1.jpgFot. Wojciech Borkowski

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED