4. NOC KODOWANIA

NOWE WARSZTATY NA 4. NOC KODOWANIA!

Już 3. czerwca br. (piątek) zapraszamy do Centrum EDUKACJA wszystkich fanów kodowania na kolejną NOC KODOWANIA – bezpłatne warsztaty programowania dla wszystkich zainteresowanych, promujące ideę i wartość nauki programowania w każdym wieku.

Programowanie to przyszłość, o czym świadczy rosnąca popularność wcześniejszych edycji NOCY KODOWANIA wśród uczestników warsztatów. Potwierdza to także współczesny rynek pracy. Prognozy zawodowe na kolejne lata wyraźnie pokazują, że dobrze wykształcony i przygotowany do pracy w tym zawodzie programista będzie cennym i poszukiwanym pracownikiem, dla którego drzwi do kariery w branży IT będą stały otworem.

W ramach 4. NOCY KODOWANIA przygotowaliśmy dla uczestników zupełnie nowe warsztaty:

Mindstorms_Logo.PNG
LEGO MINDSTORMS
– zajęcia z wykorzystaniem programowalnych zestawów konstrukcyjnych robotów budowanych z klocków LEGO, które umożliwiają projektowanie i programowanie własnych robotów LEGO oraz wydawanie im różnorodnych poleceń do wykonania.
Warsztat dla uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej.

JAVA.pngJAVA – to język używany przez miliony programistów na całym świecie. To język, w którym powstają proste aplikacje oraz potężne systemy. Java jest technologią wykorzystywaną do tworzenia aplikacji, które czynią Internet bardziej atrakcyjnym i użytecznym. Java pozwala grać w gry, wysyłać zdjęcia, prowadzić czaty, uczestniczyć w wirtualnych podróżach oraz korzystać z różnych usług, takich jak szkolenia online, bankowość internetowa czy interaktywne mapy. Wiele aplikacji i serwisów internetowych będzie poprawnie działać tylko wtedy, gdy w systemie będzie zainstalowane oprogramowanie Java.
Warsztat dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Warsztaty realizowane są we współpracy z bielską firmą Coderion_logo.png


opengl_logo.jpgOpenGL
– to darmowa biblioteka do tworzenia grafiki, umożliwiająca budowanie złożonych, trójwymiarowych scen z podstawowych figur geometrycznych. Bardzo często wykorzystuje się ją do tworzenia gier, np. bardzo popularnego ostatnimi czasy Counter Strike'a.
Warsztat dla uczniów klas 2-3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

wykrzyknik-w-kole_318-9577.jpgNauka programowania to nie tylko nauka komend programistycznych, zasad i metod pisania odpowiednich kodów, ale również zdobywanie miękkich umiejętności niezbędnych młodemu człowiekowi na każdym etapie kształcenia, takich jak:

  • trening umiejętności rozwiązywania problemów,
  • rozwijanie myślenia praktycznego i abstrakcyjnego,
  • nauka wykrywania i korygowania błędów,
  • rozwijanie umiejętności współpracy z innymi,
  • nauka skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi.

Dodatkowo starsi wiekiem programiści, dzięki nauce programowania,

  • wzbogacają swoje CV,
  • zdobywają kompetencje niezbędne w branży nowoczesnych technologii, przydatne w prawie każdej innej dziedzinie życia.

Informacje dodatkowe: 
4. NOC KODOWANIA odbędzie się w piątek, 3. czerwca 2016 r. od godz. 18.00 do 22.30 w Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej, ul. 3 Maja 31. Zainteresowani maja możliwość wyboru jednego z trzech języków programowania:
1. LEGO MINDSTORMS – warsztaty dla uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej, godz. 18.00-19.30
2. JAVA 1 - warsztat dla uczniów gimnazjum, godz. 18.00-20.00
3. JAVA 2 – warsztat dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, godz. 20.30-22.30
4. OpenGL – warsztat dla uczniów klas 2-3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, godz. 18.00-20.00. Uczestnicy będą pracować na własnych laptopach. Od uczestników wymagana jest znajomość programowania obiektowego lub strukturalnego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W "NOCY KODOWANIA"
Aby wziąć udział w 4. NOCY KODOWANIA należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i odesłać go e-mailem, pocztą lub dostarczyć do Centrum EDUKACJA najpóźniej do 1.06.2016 r. Oryginał dokumentu należy dostarczyć do Centrum EDUKACJA najpóźniej przed rozpoczęciem warsztatów.

Niepełnoletni uczestnicy składają FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY wraz z podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego OŚWIADCZENIEM RODZICA. Uczestnicy pełnoletni składają jedynie FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY z własnoręcznym podpisem.

W zgłoszeniu należy zaznaczyć wybrany warsztat programowania.

Szczegółowe informacje nt. NOCY KODOWANIA udzielane są pod numerem telefonu: 33 822 80 58, 513 097 904 oraz e-mailem: biuro@centrumedukacja.pl.

O przyjęciu przesłanego zgłoszenia Organizatorzy poinformują uczestnika e-mailem lub telefonicznie. 

4. NOC KODOWANIA W MEDIACH:

bielsko.biala.pl

beskidzka24.pl

Kurier Radia BIELSKO nr 222/19.05.2016

Radio Zet Gold 1

Radio Zet Gold 2

super-nowa.pl

Radio Bielsko

EDUKACJA - ALL RIGHTS RESERVED